Tooted

Tööriistatööstuse materjalid

Uddeholm pakub laia sortimenti tööriistateraseid ja kõrgvastupidavaid konstruktsioonimaterjale erinevates mõõtmetes ja teostuses. Järgnevalt leiate nimekirja meie põhilistest terasesortidest.Alumec

Alumec kataloog
Suure tugevusega alumiiniumisulam, mis on väga tugev ja vastupidav. Tarnitakse kuumvaltsitud ja termotöödeldud lehtedena ja lattidena.


Alvar 14

Alvar 14 kataloog
Alvar 14 on Cr, Ni, Mo, V- ga legeeritud teras, mida kasutatakse tööriistatööstuse mitmesugustes rakendustes,  näiteks ekstrudeerimisel vajalike tugidetailide valmistamiseks. See materjal vastab terasemargile 1.2714/EN 56NiCrMoV7.


Arne

Arne kataloog
Arne on madallegeerteras, universaalne külmstantsiteras, ülimalt hea töödeldavusega. Sobib suurepäraselt väiksemahulisel seeriatootmisel mitmesugustes  külmsurvetöötluse rakendustes. Kuna ta on õlisse karastatav teras, siis tuleks teda kasutada ainult väikeste tööriistade valmistamiseks (seina paksusega vähem kui 50 mm). See materjal vastab terasemargile 1.2510/AISI 01/HVG.


Calmax

Calmax kataloog
Calmax on kesklegeertööriistateras, mis sobib väike- ja keskseeriatootmiseks, kus on vajalik väga hea materjali vastupidavus mõranemisele. Calmaxi omadused teevad ta tugevaks külmstantsiteraseks, mida kasutatakse  kõrgtootliku pleki stantsimisel ja vormimisel.


Carmo

Carmo kataloog
Carmo on kesklegeertööriistateras, mis sobib autokereosade või teiste suuremate konstruktsiooniosade väljastantsimiseks, kus lõiketerad on leek- või induktsioonkarastusega. Selle terase keemiline koostis on sama, mis Calmaxil, kuid Carmot tarnitakse eelkarastatud olekus. Materjal vastab terasemargile 1.2358.


Chipper/Viking

Chipper/Viking kataloog
Universaalne, kõrglegeertööriistateras, mida iseloomustab suurepärane omaduste kombinatsioon sitkusest ja kulumiskindlusest, mis on vajalik tükeldusnugade valmistamiseks, samuti kõrgtootliku pleki stantsimiseks ja vormimiseks.


Corrax

Corrax kataloog
Corrax on dispersioonvanandatav  teras, täiesti korrosioonivaba, kergesti termotöödeldav.  Teda kasutatakse nii valuvormimaterjalina kui konstruktsioonterasena.


Dievar

Dievar kataloog
Dievar on kõrgkvaliteetne Cr, Mo, V-ga legeeritud hea karastuvusega kuumstantsiteras, hea kuumustugevusega, suurepärase plastsuse ja sitkusega. Soovitatakse kasutada siis, kui nõuded terase plastsusele ja sitkusele on eriti kõrged.


Elmax SuperClean

Elmax SuperClean kataloog
See on pulbermetallurgilisel meetodil valmistatud valuvormiteras, mis on korrosiooni- ja väga hea kulumiskindlusega. Teda kasutatakse põhiliselt elektroonikatööstuses vahetatavate lõiketerade valmistamiseks. Kasutage Elmax SuperClean terast, kui vajate korrosiooni- ja hea kulumiskindlusega materjali. Sobib kasutamiseks ka masinaehituses.


Fermo on kesklegeertööriistateras, mis sobib väiksemahulise tootmise korral suuremate konstruktsiooniosade valmistamiseks stantsimise ja vormimise juures, kus lõikeservad on leek- või induktsioonkarastusega. Fermot tarnitakse eelkarastatud olekus.   


Formax

Formax kataloog
Formax on madallegeersüsinikteras, mida kasutatakse tarneolekus alusplaadimaterjalina tööriistade, vormide ja teiste masinaosade valmistamisel.
Vastab terasemargile SS 2172.


Grane

Grane kataloog
Grane on hea kombinatsioon sitkest ja kulumiskindlast terasest, mis sobib kasutamiseks paljudes tööriistatööstuse rakendustes nii külm- kui kuumstantsimisel. Teda kasutatakse laialdaselt plastvaluvormide tootmiseks plastitööstusele ja mitmesuguste raskes töörežiimis töötavate tööriistade valmistamiseks. Materjal vastab terasemargile 1.2721/AISI L6.


Holdax

Holdax kataloog
See on eelkarastatud teras, väga hea töödeldavusega, hea survetugevusega,  ühtlase kõvadusega kogu mõõtmete ulatuses. Kasutatakse põhiliselt kinnitusplaatide valmistamiseks plastitööstusele. Holdax´t võib kasutada ka masinaehituses. See materjal vastab terasemargile 1. 2312.


Hotvar

Hotvar kataloog
Hotvar on kõrgekvaliteediline kuumstantsiteras, väga heade omadustega kõrgetel temperatuuridel. Seda materjali saab karastada ja noolutada 58 HRC-ni, ta on väga hea  kuumkulumiskindlusega. Kasutatakse rakendustes, kus kõrgtemperatuurne kuumkulumine  ja/või plastne deformatsioon on  põhilisteks purunemismehhanismideks.


Impax Hi Hard

Impax Hi Hard kataloog
Impax Hi Hard on eelkarastatud plastvaluvormiteras, väga hästi poleeritav ja fotosöövitatav materjal. See on sobiv materjal, et valmistada laias sortimendis  plastikute survevaluvorme, puhumisvorme ja ekstrusiooniotsakuid plastitööstuse jaoks. Impax Hi Hard tarnitakse  360-400HB juures. Vastab terasemargile 1. 2738.


Impax Supreme

Impax Supreme kataloog
Eelkarastatud valuvormiteras, mis on väga hästi poleeritav ja fotosöövitatav. Sobiv materjal plastikute survevaluvormidele, puhumisvormide ja ekstrusiooniotsakute laia sortimendi valmistamiseks plastmassistööstusele. Impax Supreme’i tarnitakse kõvadusega 290-330 HB. Materjal vastab terasemargile 1. 2738/AISI P20 .


Moldmax HH

Moldmax HH kataloog
Moldmax HH on kõrgtugev berülliumi-vasesulam, mida kasutatakse valuvormide valmistamiseks ja mida tarnitakse ca 40 HRC juures. Vasesulamid sobivad hästi  valuvormide materjaliks selliste vajalike omaduste tõttu nagu hea soojusjuhtivus, korrosioonikindlus ja poleeritavus.


Moldmax XL

Moldmax XL kataloog
Moldmax XL on kõrgtugevusega vase-nikli-tina sulam, mida kasutatakse valuvormide valmistamiseks, tarnitakse ca 30 HRC juures. Vasesulamid on sobivateks  vormimaterjalideks  oma hea soojusjuhtivuse, korrosioonikindluse ja hea poleeritavuse tõttu.


Orvar 2 Microdized

Orvar 2 Microdized kataloog
Orvar 2 Microdized on Cr-Mo-V legeeritud tööriistateras (AISI H13), mis on kõrgetel temperatuuridel hea tugevusega ja kulumiskindel materjal. Kasutatakse laialdaselt alumiiniumi ekstrudeerimisel. Sellest materjalist valmistatakse  laias sortimendis ümarprofiile. Vastab terasemargile  1. 2344/AISI H13/ EN X40CrMoV5-1.


Orvar Supreme

Orvar Supreme kataloog
Orvar Supreme on kõrgvastupidav legeerteras, mis on väga kuumus- ja mõranemiskindel materjal. Ta on hea sitkuse ja plastsusega igas suunas. Vastab terasemargile 1.2344 / AISI premium H13 / EN X40CrMoV5-1.


Polmax

Polmax kataloog
Polmax on läbikarastuv korrosioonikindel valuvormiteras, suurepäraselt poleeritav, hea korrosioonikindluse ja töödeldavusega, kasutatakse laialdaselt läätsede, laserplaatide, mäluplaatide valuvormide valmistamiseks ja meditsiinirakendustes. See materjal vastab terasemargile 1.2083/AISI 420.


Protherm

Protherm kataloog
Protherm on mõõduka tugevusega, hea soojusjuhtivusega berülliumi vasesulam, mida kasutatakse  valuvormide valmistamiseks  plastikute töötlemisel. Protherm on väga hea soojusjuhtivusega.


QRO 90 Supreme

QRO 90 Supreme
Kõrge kvaliteediga kuumstantsiteras, väga hea tugevusega ja kõvadusega kõrgetel  temperatuuridel. Ta on ka hea soojusjuhtivusega.


Ramax HH

Ramax HH kataloog
Uus korrosioonikindel teras kinnituselementide valmistamiseks, hästitöödeldav, tarnitakse eelkarastatud olekus. Hea töödeldavusega  ja korrosioonikindla materjalina vähendab oluliselt tööriista tootmis- ja hoolduskulusid.


Rigor

Rigor kataloog
Rigor on kesklegeertööriistateras, hästi vastupidav nii abrasiiv- kui adhesiiv- kulumisele, samuti väga pragunemiskindel materjal, mistõttu on universaalseks tööriistateraseks keskseeriatootmisel külmtöötlusrakenduste korral. Vastab terasemargile 1.2363/AISI A2/EN X100 CrMoV5-1.


Roltec

Roltec kataloog
Roltec on pihustusmeetodil toodetud kõrglegeerkülmstantsiteras, mis on väga kulumis- ja pragunemiskindel materjal. Erilised omadused ja tootmisprotsess teevad Roltec’ist eriti sobiva materjali suuremate rullide ja lõikenugade valmistamiseks.


Sleipner

Sleipner kataloog
Sleipner on kõrglegeertööriistateras suure hulga erinevate omadustega. Ta on väga hea alusmaterjal mitmesuguse pinnatöötluse jaoks. Selliste omaduste tõttu on  Sleipnerist saanud  väga universaalne, traditsiooniline tööriistateras, mida kasutatakse keskmise mahuga seeriatootmisel külmtöötlusrakenduste korral.


Stavax ESR

Stavax ESR kataloog
Stavax ESR on korrosioonikindel, hea poleeritavusega valuvormiteras. Teda kasutatakse ka põhilise materjalina vahetatavate lõiketerade tootmisel meditsiinitööstuses, kus on kõrged nõuded pinnaviimistlusele ja madalatele hoolduskuludele. Vastab terasemargile 1.2083/AISI 420.


Mirrax ESR

Mirrax ESR kataloog
Mirrax ESR ( endise nimetusega Stavax Supreme) on välja arendatud  rahuldamaks tööstuse kõrgendatud nõudmisi vormiterasele, mis peab olema sitke, korrosioonikindel ja ühtlase kõvadusega kogu suure ristlõike ulatuses. Samal ajal on see materjal hea pinnaviimistlusomadusega.


Sverker 21

Sverker 21 kataloog
See on kõrglegeertööriistateras, mida kasutatakse keskmise mahuga seeriatootmisel, kus üldiselt vajatakse head abrasiivkulumiskindlust. 12% kroomiteras on kõige tavalisem külmstantsiteras. Materjal vastab terasemargile AISI D2 / EN X153 CrW12, mis on küllaltki sarnane terasemargile 1. 1379.


Sverker 3

Sverker 3 kataloog
See on kõrglegeerteras , sobib keskmise ja suuremahulise seeriatootmisel, kus on vajalik eriti kõrge abrasiivkulumiskindlus. Sverker 3 sisaldab suuri karbiide, mis on eelduseks abrasiivkulumiskindluse saavutamisele, kuid mis vähendavad materjali mõranemiskindlust. Materjal vastab terasemargile X210CrW12.


THG 2000

THG 2000 kataloog
THG 2000 on spetsiaalne teras rakiste jaoks, parema lõiketöödeldavusega ja hea karastatavusega, plastsusega ja kuumkulumiskindlusega. Seda tarnitakse kas pehmelt lõõmutatult või eelkarastatult kõvaduses kuni  42-45 HRC.


UHB 11

UHB 11 kataloog
UHB 11 on madallegeersüsinikteras, mida kasutatakse tarneolekus tööriistade alusplaatide materjalina või rakiste tootmiseks tööriistade, valuvormide ja teiste masinaosade jaoks. Seda terast saab kasutada ka karastatult ja noolutatult lihtsamate tööriistade tootmisel. Materjal vastab terasesordile 1. 1730.


Vanadis 4 Extra SuperClean

Vanadis 4 Extra SuperClean kataloog
Vanadis 4 Extra SuperClean on kõrglegeeritud pulbermetallurgia meetodil valmistatud tööriistateras, mis sobib suuremahulisel seeriatootmisel  sellistes rakendustes, kus on kõrged nõuded terase adhesioonkulumisele ja mõranemiskindlusele. Vanadis 4 Extra SuperClean on parim tööriistateras suuremahulise seeriatootmise korral, kus põhiprobleemiks on mõranemine.


Vanadis 6 SuperClean

Vanadis 6 SuperClean kataloog
Vanadis 6 SuperCleanTM  on kõrglegeeritud pulbermetallurgia meetodil valmistatud tööriistateras, mis sobib suuremahulisel seeriatootmisel, kus on kõrged nõuded terase vastupidavusele segakulumise korral (nii abrasiiv- kui adhesiivkulumisele), samuti on oluline materjali mõranemiskindlus. Põhiliseks rakenduseks on raskesti töödeldavate materjalide stantsimine ja vormimine.


Vanadis 10 SuperClean

Vanadis 10 SuperClean kataloog
Vanadis 10 SuperCleanTM   on kõrglegeeritud pulbermetallurgia meetodil valmistatud tööriistateras, mis sobib suuremahulisel seeriatootmisel, kus domineerib tugev abrasiivkulumine. Väga hea kulumis- ja  kõrge mõranemiskindlus muudavad Vanadis 10 SuperCleanTM parimaks  lahenduseks abrasiivrakendustes.


Vanadis 23

Vanadis 23 kataloog
Vanadis 23 on kõrglegeeritud pulbermetallurgia meetodil  valmistatud kiirlõiketeras, mida kasutatakse suurseeriatootmisel, kus on eriti kõrged nõuded terase vastupidavusele segakulumisele (abrasiiv/adhesiivkulumine) või kus on tööpinnale tugev  plastse deformatsiooni oht. See materjal on ligilähedane terasemargile 1.3344/AISI M3:2/EN HS 6-5-3.


Vanadis 30

Vanadis 30 kataloog
Vanadis 30 on koobaltit sisaldav kõrgvastupidav  kiirlõiketeras. Lisatud koobaltil on positiivne mõju  terase kuumustugevusele. Materjali kuumustugevus ning vastupidavus plastsele deformatsioonile on võtmeomadusteks kiirlõiketerasest valmistatud lõikeriistade tootmisel. Materjal vastab terasemargile
 1. 3207/M3.2+Co/EN HS 10-4-3-10.


Vanadis 60

Vanadis 60 kataloog
Vanadis 60 on kõrgkvalteetne kõrglegeeritud pulbermetallurgia meetodil valmistatud kiirlõiketeras, mis sisaldab 10,5% koobaltit. Vanadis 60 on väga sobiv materjal lõikeriistade valmistamiseks, kus esitatakse eriti kõrged nõuded materjali kulumiskindlusele ja kuumkõvadusele. Materjal vastab terasemargile 1. 3241.   


Vidar Supreme

Vidar Supreme kataloog
Vidar Supreme on kõrgvastupidav  Cr- Mo-V teras (esmaklassiline AISI H11) väga hea vastupidavusega ristlõike pragunemisele ja termomõranemisele.
Materjal vastab terasemargile 1. 3241


Unimax

Unimax kataloog
Unimax on hea kombinatsioon sitkest ja kulumiskindlast terasest, mis sobib kasutamiseks paljudes tööriistatööstuse rakendustes nii külm- kui kuumstantsimisel. Teda kasutatakse laialdaselt plastvaluvormide tootmiseks plastitööstusele ja mitmesuguste raskes töörežiimis töötavate tööriistade valmistamiseks.


Täppis/ribateras on unikaalne toode kõrgtehnoloogilisteks rakendusteks. Väga vähestel materjalidel on sellisel hulgal erinevates kombinatsioonides omadusi. Järgnevad tooted on ainult vähesed näited meie toodete kogu valikust:

Remko pehme magnetraud

Saeteras

Metsatööstuses kasutatav lintsae teras peab olema stantsitav või võimaldama saehammaste räsamist ja stelliidiga pindamist. See teras peab olema ülimalt väsimus-, tugevus-ja kulumiskindel, hea elastsuse ja sitkusega. Tooraine puhtus, hoolikalt kontrollitud tööprotsess ja kuumtöötlus tagavad lintsaeterasele, mis on toodetud Uddeholmi ribaterasetehases, õiges kombinatsioonis kõvaduse, sitkuse ja vormitavuse.

Tagasilöögiklapiteras

Tagasilöögiklapp, mis kontrollib kompressoris gaasivoogu, peab olema tasapinnaline ja hea pinnaviimistlusega ning taluma miljonilisi koormustsükleid. Veelgi enam, kasutatav teras peab olema eriti puhas, vaba igasugustest kahjulikest lisanditest.
Uddeholm Strip  toodab optimaalsete omadustega tagasilöögiklapiterast külmutus-ja sügavkülmutusseadmete jaoks, samuti soojuspumpade ja konditsioneeride jaoks.

Kudumistelgede soapiiteras

Peenvõrkmetalli ja sünteetiliste kiudude kudumine eeldab suapiide metalli eriti kõrget kvaliteeti. Kõik ribaterase omadused peavad põhiliselt olema suurima võimaliku täpsusega ja unikaalses kombinatsioonis.

Nõelateras

Kudumismasinal on tuhandeid keelnõelu. Need keelnõelad valmistatakse külm- stantsimisel täppisribaterasest ja seejärel karastatakse. Selleks, et tagada keelnõelte sujuv ja korralik töötamine kudumismasinates, peab nende paksus täpselt järgima vastavat tolerantsivälja.Meie nõelateras vastab kõikidele nõuetele, mis on esitatud kõrge kvaliteediga keelnõelaterasele.

Pardliterateras

Pardliteras peab olema õrn naha vastu. Selleks, et võimaldada mugavat habemeajamist, peab pardliterateras (AEB-L) olema sobiv karastamiseks ja terava ääreni lihvimiseks, samal ajal peab see olema piisavalt kõva ja vastupidav. Pardlitera- teras peab olema vaba igasugustest lisandosakestest, mis võiksid põhjustada lõiketera ebatasasust. Lisaks kõikidele eelpool nimetatud omadustele, on Uddeholmi ribaterase tehase poolt toodetud pardliterateras valmistatud martensiitsest roostevabast  terasest.

Noa- ja skalpelliteras
 Noa- ja skalpelliterad, mis on valmistatud AEB-L terasest omavad teravus- ja lõikepeetust, mis rahuldavad ka kõige kõrgemaid nõudmisi täpsuse suhtes.
Uddeholmi roostevaba AEB-L võimaldab toota esmaklassilisi lõikeriistu.

Teised ribaterased
Uddeholmi ribaterase tehas toodab ka tavalist või legeeritud süsinikterast, martensiitset roostevaba terast vedrude, akordionikeelte, raamsae -, lintsae lintide ja erinevate masinaosade valmistamiseks külmvaltsribaterast.

Paberi-ja trükitööstus
Katmis-, kreppimis-ja trükkimismasinate puhastusribad
Uddeholmi ribaterase tehas(Uddeholm Strip Steel) toodab valmistooteid paberi- ja trükitööstuses kasutamiseks. Täpne sirgjoonelisus ja tasapinnalisus on siin kaks kõige olulisemat kriteeriumit optimaalse tootlikkuse saavutamiseks.
Valmistades kõiki neid puhastusribasid ainult meil toodetavatest unikaalsetest terasesortidest, oleme võimelised pidevalt säilitama oma toodangu kõrget kvaliteeti nii süsinik-, roostevaba-ja tööriistaterase osas.
Meie puhastusribad rahuldavad tänaste klientide täpseid nõudmisi kogu maailmas. Eriti hästi läheb meie uutel kulumiskindlatel kauakestvatel puhastusribadel, mis on välja töötatud meie oma tööriistaterase sortide põhjal ja mis võimaldavad  klientidel rõõmustada nii tootlikkuse suurendamise kui paberi ja trükkimise parema kvaliteedi üle. Mida kauem puhastusribad kestavad, seda vähem kulub aega nende vahetamise peale. Trükkijate jaoks võimaldab kauakestvate  peene mikrostruktuuriga terasemarkide kasutus rakendada väiksemat survet kallihinnalisele vormisilindrile, et eemaldada liigset tinti.
Katmis-ja kreppimismasinate puhastusribad, mis on valmistatud meie uutest kauakestvatest materjalidest on osutunud kasulikuks suurte ekspluatatsioonikuludega paberivabrikute jaoks, sest vähendavad ajakulu ja parandavad paberi koostist ja kvaliteeti.