Lood edu saavutamisest

Kõrgtehnoloogiline teras

Kõrgtehnoloogiline teras (HPS) annab palju paremaid tulemusi kui tavaline tehnomaterjal.Anders “Charley” Karling on 4-kordne Euroopa meister kaheste ülivõimsate suure kiirendusega mootorrataste võidusõidus, kus suurim kiirus on ligi 356 km/h!
Selle 700 hobujõuga võidusõidumasina põhidetailid on tehtud Uddeholmi kõrgtehnoloogilistest materjalidest.
Mootriplokk, väntvõll, kepsud, kolvisõrmed, plokikaaned ja silindrid on ainult mõned olulised komponendid, mis on valmistatud Uddeholmi kõrgtehnoloogilistest materjalidest. Tulemused räägivad enda eest:
0-100 km/h vähem kui ühe sekundiga!!!
Olla juhtival positsioonil võistlustel tähendab juhtiva positsiooni hoidmist vastavate materjalide tootmises.
Kõrgtehnoloogilised materjalid ühendavad endas suurt tugevust, sitkust ja kulumiskindlust, sest nad on väiksema kaaluga, lihtsama disainiga, suurema täpsusega ja madalamate hoolduskuludega.

www.karlingracing.comKui Teil on kõrged tehnohoolduskulud, siis teadke, et Te pole ainus. Hoolduskulud maksavad Rootsi tööstusele 47 miljardit US dollarit aastas. Valides kõrgtehnoloogilise terase, saate neid kulusi oluliselt vähendada.
Aastaid tagasi kasutati kõrgtehnoloogilist terast eriti keeruka spetsifikatsiooniga seadmete puhul, kuid käesoleval ajal on see materjal osutunud parimaks lahenduseks ka sellistes rakendustes, mis siiani on traditsioonilselt kasutanud madalama kvaliteediga tavaterast. Harvaesinevad ja lühema kestvusega tootmiskatkestused, suurenenud ekspluatatsiooniaeg, tagavaraosade väiksem tarbimine ja valmistoodete parem kvaliteet on ainult mõned märkimisväärsed eelised.
Hoolduskulude vähendamiseks aitame tööstusettevõtetel valida juba alguses õigeid materjale  raske töörežiimiga seadmete detailide jaoks. Sel viisil on  võimalik optimeerida kogu tootmise majanduslikku kokkuhoidu.


Ettevõte Sandvik Coromant Rootsis suurendas oma konkurentsivõimet lõiketööriistade turul kasutades Uddeholmi terast kvaliteediklassiga THG 2000.
Selle terasesordi eriti hea noolutus- ja kulumiskindlus, tugevus ja lõiketöödeldavus tagavad suurte lõikekiiruste korral rakiste efektiivsema ja kauakestvama töö.
Ei oma tähtsust, millises tootmisahelas Te töötate, kas olete masinaehitaja või masina- kasutaja,  kuid valides kõrgtehnoloogilised materjalid, saate eelise konkurentide ees.


Meie Norra klient vähendas kulusid 30% võrra, sest võttis nugade tootmisel kasutusele Uddeholmi terase Sleipner!
Firma tegeleb autorehvide peenestamisega energia tootmiseks tsemenditööstuses. Ta kasutab ühe rootoriga purustajat. Pärast seda, kui firma võttis kasutusele terasesordi Sleipner, suurenes nugade ekspluatatsiooniaeg 35000 rehvilt 50000 rehvini. See tähendab, et nugade kulu purustatud rehvide kohta vähendati 30% võrra!

Rehvide, autode, paberi, valge romu, plastiktoodete, asfaldi ja teiste materjalide ümbertöötlemine laieneb ja koos sellega laienevad jäätmete purustamisega tegelevad ettevõtted.  Kõrgtehnoloogilised materjalid, mille omadusteks on suur murenemiskindlus ja tugevus, on suurepäraste omadustega materjalid   purustusmasinate jaoks. Kasutades kõrgtehnoloogilisi materjale, püüab ümbertöötlemisega tegelev tööstus vähendada noahoidikute, nugade, võllide, puhastusribade, vaherõngaste, mutrite ja poltide remondiaega.Dievar on kõrgkvaliteetne kõrgtehnoloogiline kroomi, molübdeeni ja vanaadiumiga legeeritud teras, see on suurepäraste sitkus- ja plastilisusnäitajatega kõigis suundades, hea noolutuskindlusega ja kuumustugevusega. See uus kuumstantsiteras tõstab aga veelgi stantsimismaterjalide standardit tööriistatööstuses.
Dievari toodetakse kasutades kaasaegseimat tootmis- ja rafineerimistehnoloogiat, et saavutada unikaalseid materjaliomadusi nagu suurepärane karastuvus ja stabiilsus kogu termotöötluse- ja pindamisprotsessi jooksul.

Ülimat tähtsust omab asjaolu, et Dievar on spetsiaalselt loodud terasesort parandamaks ja suurendamaks terase potensiaalset kuumuskindlust võrreldes teiste turul saadaolevate stantsiterastega, lahendades selliselt ühe kõige sagedamini esineva purunemisprobleemi vormvalamisel ja-stantsimisel. Kõigele lisaks võib Dievari tänu tema eriti heale sitkusele kasutada kuumuskindluse tõstmiseks, mis võimaldab kasutada kõrgemat töökõvadust ja noolutuskindlust, põhjustamata seejuures üldist pinna pragunemist.
Kõrgem töökõvadus lõiketöötlemisel, millega kaasneb hea noolutuskindlus, võimaldab parandada sellest terasest valmistatud tööriista kuumuskindlust ja vastupanu plastsele deformatsioonile.

Veelgi enam, Dievar on võimeline säilitama kõik oma unikaalsed omadused isegi kõige suuremate ristlõigete korral.
Tema minimaalne sisselõiketa löökpaindeteimiku purustustöö on 300 J, samas tema minimaalne keskmine Charpy V-soonelise löökpaindeteimiku purustustöö on 19 J  vastavalt testimisprotseduurile, mis on määratletud NADCA #207-97 .

Dievar põhineb Uddeholmi eelnevatel saavutustel ja on realiseerunud järgmistes terastes:
• Orvar Supreme on esmaklassiline kuumstantsiteras kvaliteediklassiga H13, mis on äärmiselt puhas ja peene struktuuriga teras; seetõttu paranesid tema isotoopsed omadused, mis on eriti väärtuslikud omadused kõrgete mehhaaniliste ja termiliste väsimuspingete korral.
• QRO 90 Supreme on kuumstantsiteras, mis on spetsiaalselt välja töötatud tagamaks suurepärast vastupidavust ja kuumuskindlust termotöötlusel ja on eriti sobiv materjal värviliste metallide ekstrudeerimisel, samuti terase kuumvormstantsimisel ja ekstrudeerimisel.Sleipner on universaalne külmstantsiteras kaheksa omadusega, mis muudavad ta multifunktsionaalselt kasutatavaks tööriistateraseks, sest ta rahuldab suurenenud nõudmisi kaasaegsele tööriistatööstusele. Me valime sageli oma toodetele nimed põhjamaade mütoloogiast ja mitte põhjuseta. Sleipner on tegelikult põhjamaade mütoloogias 8-jalaga hobune.
Seega ükski materjaliomadus ei ole eraldi võetuna erakordne, vaid kõik head omadused koos teevad Sleipnerist universaalse tööriistaterase, mis rahuldab tänapäeva suurenenud nõudmisi tööriistatööstusele. Lühemad tootmistsüklid eeldavad töökindlamat seadistamist ja keerulisemaid töötlusmaterjale, mis mõjutavad maksimaalselt tööriista tootlikkust.
Sleipner rahuldab kõiki  nõudmisi,  rahule jäävad nii tööriistatootjad kui tööriista- kasutajad.
Tööriistakasutajate nõuded tööriista töökindlusele on tihedalt seotud tööriistaterase tugeva murenemis-ja pragunemiskindlusega. Tänu Sleipnerile on klassikalise külmstantsiterase D2 küllaltki madal töökindlus märkimisväärselt paranenud. Kulumiskindluse vähenemine  kompenseeritakse suurema töökõvadusega.
Iga tööriistatootja püüab leida hea lõiketöödeldavuse ja lihvitavusega terast, tänu tasakaalustatud koostisele ja peenetele karbiididele leiab ta mõlemad omadused Sleipneris.
Sleipner on töödeldav traaterosioonmeetodil(EDM) ja sobib ka pinnakatetega katmiseks.